Każdy spośród nas pragnie poczuć się pewnie we własnym domu. Chcemy myśleć, iż nieprzyjemne wydarzenia spotykają pozostałych, natomiast my na pewno zapobiegniemy nieszczęścia. Wierzymy, iż własny dom to pewne miejsce. Natomiast złe wydarzenia w domu nie są tak rzadkie jak myślimy, natomiast ich efekty są niezwykle dotkliwe. W Polsce widzimy sens ubezpieczania własnych pojazdów, jednak o wiele rzadziej decydujemy się na polisę ochronną własnego domu czy mieszkania. Należy więc wiedzieć, czym się kierować kiedy wybieramy ubezpieczenie mieszkania (https://superpolisa.pl/dlaczego-warto-kupic-ubezpieczenie-mieszkania/).

Czym jest ubezpieczenie mieszkania?

Niezależnie od tego czy kupimy nowe mieszkanie, czy otrzymaliśmy je np. jako darowiznę czy w spadku, niezwykle ważną jest sprawa jego ubezpieczenia. Na rynku ubezpieczeń nieruchomości dostępnych jest dużo propozycji oraz są one niezwykle podzielone. To od posiadacza mieszkania zależy czy z nich skorzysta, oraz jaką spośród propozycji dobierze. W sytuacji gdy zaciągamy kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, to takie ubezpieczenie będzie potrzebne – potrzebuje tego pożyczkodawca. Ubezpieczenie mieszkania, w przeciwieństwie do np. ubezpieczenia OC pojazdu, nie jest niezbędne.

Czy polisa zabezpiecza także piwnicę, garaż oraz pozostałe obiekty?

Jeżeli piwnica należy do mieszkania, to wykupując polisę ubezpieczeniową mieszkania, automatycznie jest w niej zawarte ubezpieczenie piwnicy. Identycznie jak w ubezpieczeniu mieszkania, należy dodać wszystkich starań, by w wypadku wydarzenia w piwnicy, zapobiec zarzutu zaniedbania. Odmienna sprawa dotyczy ubezpieczenia garażu, domku letniskowego czy altanki. W tymże wypadku, potrzebne jest uprzednie wykupienie polisy na ubezpieczenie domu czy mieszkania w modelu co najmniej podstawowym, natomiast potem można także dokupić pakiet, połączony z ochroną tychże budynków.

Ubezpieczenie mieszkania w bloku – na co zwrócić uwagę?

Pamiętajmy, iż pragnąc ubezpieczyć mieszkanie w bloku, musimy być jego posiadaczem (w pewnych TU ważność ubezpieczenia zaczyna się od czasu przedstawienia aktu notarialnego). W wypadku lokali wynajmowanych czy komunalnych stowarzyszenia ubezpieczeniowe proponują pozostałe polisy. Jednym spośród najistotniejszych elementów polisy na mieszkanie jest suma ubezpieczenia. W tymże przypadku nie powinniśmy oszczędzać oraz zabezpieczyć mieszkanie na cena mieszkania.

Czemu należałoby?

Zakup mieszkania lub także budowa domu przynosi ze sobą przyszłość poniesienia dużych wkładów pieniężnych. Więc także pierwszym oraz najistotniejszym powodem ubezpieczenia własnego mieszkania jest zapewnienie sobie dobrego zabezpieczenia na fakt tragicznego wydarzenia. Idzie o to, by w jak najszerszy sposób zabezpieczać własny dom.